Nitro Drift czyli trening driftu pod Poznaniem

Drifting to ta część sportów samochodowych, która budzi wiele kontrowersji. Dla jednych jest to widowiskowa i efektowna jazda samochodem w kontrolowanym poślizgu, a dla innych głośna i bezsensowna jazda po "ósemce". Nie zmienia to jednak faktu, że drift staje się coraz popularniejszy, a wzrost jego popularności niestety nie przekłada się na wzrost liczby miejsc, gdzie owy drift można bezpiecznie ćwiczyć. 


Gdzie zatem ćwiczyć driftowanie?

Nitro drift to cykl imprez przeznaczonych dla miłośników jazdy w poślizgu. Podczas wydarzeń pod marką Nitro Drift oddajemy do dyspozycji nasz obiekt w specjalnie przygotowanej konfiguracji, spełniającej wymagania zarówno doświadczonych driftingowców jak i początkujących fanatyków tylnego napędu. 

Warto wspomnieć, że nasz obiekt został doceniony przez Grzegorza Hypiego jako doskonałe miejsce do treningu przed zawodami. 

Jak wygląda konfiguracja obiektu?

W pierwszej fazie imprez otwartych Nitro Drift oddajemy do dyspozycji uczestników dwa elementy pozwalające ćwiczyć jazdę w poślizgu. Są to dokładnie:

1) Plac - czyli ogromny teren wyłożony kostką brukową z bocznym najazdem. Na placu tym droga poślizgu wytyczona jest w "ósemkę". 

2) Okrągła mata poślizgowa - jest to specjalnie nawadniana nawierzchnia, która cechuje się brakiem przyczepności. Element ten idealnie nadaje się do ćwiczenia techniki, gdyż nawet najmniejszy błąd powoduje utratę kontroli nad pojazdem. 

Czy obiekt będzie już przygotowany czy będę musiał sam ustawiać opony?

Na imprezy cyklu Nitro Drift obiekt jest specjalnie przygotowany, a wszystkie elementy zabezpieczone w taki sposób, aby nie było możliwości uszkodzenia infrastruktury. Uczestnicy przed rozpoczęciem zabawy biorą udział w obowiązkowej odprawie, podczas której omawiane są zasady bezpieczeństwa, regulamin obiektu oraz możliwe drogi poruszania się po obiekcie. 

Teren wokół obiektu jest również ogrodzony, a jedyne możliwe wejścia to wyznaczone bramy wjazdowe. Pozwala to na ograniczenie dostępu osób trzecich, dzięki czemu kierowcy mogą jeździć bez obaw. 


Jak wziąć udział w imprezie? 

Aby wyrazić chęć wzięcia udziału w imprezie, wystarczy wypełnić formularz znajdujący się na naszej stronie, opłacić uczestnictwo i już! Widzimy się na miejscu!


Jakie są koszty udziału w imprezie?

Koszt udziału w imprezie, niezależnie od terminu wynosi 250,00 zł. Dodatkowo, każdy uczestnik zobowiązany jest wpłacić zwrotną kaucję gotówkową w dniu imprezy w wysokości 500,00 zł. Jest to swojego rodzaju zabezpieczenie, pozwalające uniknąć celowych uszkodzeń obiektu. Pamiętajcie! Nasz obiekt służy do doskonalenia jazdy, a nie tylko do driftu, dlatego też musi być w stanie umożliwiającym prowadzenie innych szkoleń :-)