ODTJ MIĘDZYCHÓD - GDZIE POJEŹDZIĆ NA ZAMKNIĘTYM OBIEKCIE?

ODTJ Międzychód - gdzie pojeździć na zamkniętym obiekcie?


Wielu z nas myśląc o miejscu gdzie można przetestować swój samochód w bezpiecznych i kontrolowanych warunkach myśli - tor Poznań. Czy, aby na pewno jest to jedyne miejsce w Wielkopolsce, gdzie można bez problemu i obaw "wycisnąć" z samochodu to co najlepsze?


Gdzie? Co? Jak?

ODTJ Międzychód to ośrodek doskonalenia techniki jazdy, który raz w miesiącu jest otwarty dla każdego chętnego, który chce poznać swój samochód oraz przetestować swoje umiejętności. 

Misją ośrodka jest doskonalenie umiejętności prowadzenia, pokazywanie granic przyczepności oraz uświadamienie kierowców o istniejących niebezpieczeniach, dlatego też, raz w miesiącu, bramy ośrodka są szeroko otwarte dla każdego posiadacza prawa jazdy kategorii B, który ma ochotę przez 3 godziny bawić się, a przy okazji doskonalić swoje umiejętności jeżdżenia swoim pojazdem na specjalnie przygotowanej trasie. 

Jak zatem wygląda Nitro Open?

Cykl imprez otwartych Nitro Open w dużym uproszczeniu można nazwać swobodną jazdą treningową po wcześniej ustalonej trasie. Wcześniej zapisani uczestnicy mają do dyspozycji wyznaczoną sesję treningową. Czas trwania sesji to 3 godziny, a podczas niej, uczestnicy mogą w nielimitowanej ilości wjeżdżać na wcześniej przygotowaną, bezpieczną trasę. Każdy z uczestników dostaje również do dyspozycji wcześniej wyznaczone miejsce na placu, po to, aby mógł bez przeszkód zmienić opony, poprawić zawieszenie czy odpocząć.

Dla każdego istnieje również możliwośc skorzystania z kawiarnii oraz tarasu widokowego, bez względu na to czy bierze się aktywny czy bierny udział w treningu.

Co ważne, każda sesja ograniczona jest do 10 uczestników tak, aby każdy miał dla siebie sporą część trasy. Daje to możliwość sprawdzenia różnych wariantów pokonywania zakrętów, dohamowania czy dodawania gazu po to, abyśmy poznali nasz samochód w stu procentach.

Czy ODTJ Międzychód to tor samochodowy?

Nie i nigdy torem samochodowym nie był i nie będzie. ODTJ Międzychód to ośrodek doskonalenia techniki jazdy czyli miejsce, które doskonale nadaje się do wyelminowania błędów "za kierownicą". Jak wcześniej wspomniałem, naszym zadaniem nie jest organizowanie wyścigów, a nauka odpowiednich zachowań na drodze. Jak dobrze wiemy, najlepiej jest uczyć się przez zabawę, dlatego też taką właśnie formę ma impreza Nitro Open. 


Czy muszę mieć spacjalny samochód?

Pewien znany YouTuber powiedziałby "Nic bardziej mylnego" i są to jak najbardziej trafione słowa. Nitro Open to impreza otwarta dla każdego, bez względu na to czy jeździsz BMW, Fiatem czy Toyotą - jeżeli chcesz sprawdzić siebie i swój samochód to serdecznie zapraszamy!