Trening jazdy w śniegu - Czyli coś co powinien zrobić każdy kierowca

Podczas ostatniego Nitro Open, które odbyło się 14.02.2021, mieliśmy okazję jeździć w bardzo niesprzyjających warunkach. Cały obiekt był pokryty śniegiem, a miejscami lodem, który nie ułatwiał życia uczestnikom. Jednak większość uczestników, szczególnie tych z tylnym napędem, nie mogła narzekać na nudę! 

Umiejętność jazdy w śniegu zanikła u niektórych kierowców, a część młodych kierowców dopiero tej zimy miała okazję "zmierzyć się" z śniegiem. Nie ma się co dziwić, bowiem prawdziwa zimowa aura do stolicy wielkopolski dotarła pierwszy raz od dobrych kilku lat. 

Wcześniej mieliśmy okazję podziwiać śnieg jedynie w górach czy na poboczach, aczkolwiek nie utrzymywał się on dłużej niż jeden dzień, a drogi byli jedynie mokre. 


Sama umiejętność jazdy w śniegu to nie tylko panowanie nad samochodem, ale przede wszystkim umiejętność przewidywania i planowania. Wiąże się to z tym, że jeżdżac po śniegu wydłuża się nie tylko nasza droga hamowania ale także wszystkich uczestników ruchu, przez co widząc pojazdy innych uczestników ruchu musimy zawsze wziąć poprawkę na to, że mogą oni nie zatrzymać się w miejscu, w którym planowali się zatrzymać. 


Nitro open, które odbyło się w śniego pozwoliło uczestnikom na własnej skórze przekonać się co to znaczy stracić kontrolę nad pojazdem, nawet przy bardzo niskich prędkościach. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również uda się zorganizować taką imprezę! 

​Jeżeli natomiast chcielibyście poprawić swoje umiejętności jazdy na suchej nawierzchni top wiosenne edycje Nitro Open będą do tego świetną okazją!